Поиск по сайту

Політ Кондора. ФОТО

Автор:  Надія Березовська
Політ Кондора. ФОТО фото автора

Кондор - символ Південної Америки і найбільший літаючий птах на землі. Його називають "королем небес".

Незалежно від того,як високо у небі цей птах, не помітити його неможливо. Андський Кондор розмахом  крил більше 3 метрів, вагою майже 15кг , має здатність підніматися на висоту пасажирського літака! За це найбільшого літаючого птаха на землі називають королем небес.

А щоб побачити цього короля, треба піднятися високо в гори. Живе кондор на найдовшому в світі Андському гірському хребті, найбільша гора якого  - Аконкагуа -сягає висоти майже 7000 метрів.

Андський кондор - це символ Південної Америки. Ще в період культури Чавін кондор вважався священним птахом. В міфології інків гігантські крила символізували центр, на якому знаходиться сонце. Інки приписували кондору також роль посланця богів, який передавав звістки із землі, піднімаючись високо у небо. Місцеві жителі досі обожнюють кондорів, приносячи їм жертви.

Андський кондор належить до сімейства грифових, хижих птахів. Назва "кондор" походить із стародавньої мови кечуа, на якій до сих пір розмовляють місцеві перуанці.

Дорослий самець досягає у розмірах 1,5 метри в висоту, важить 11-15 кг. Самки трішки менші і легші. Велетень-птах має неймовірно красивий чорно-білий окрас, тоді як молоді птахи мають коричневе пір'я.

Королівському птаху з неймовірним розмахом крил, що може досягати 3,5 метрів  потрібна свобода і простір у польоті. Саме тому місцем свого проживання вони обирають височенні Анди. Кондори надають перевагу скелям, зазвичай каньйонам, де світить сонце і добре видно величезні території.

У пошуках їжі хижаки долають у повітрі до 200 кілометрів на день. Завдяки неймовірному зорові, ці птахи бачать свою здобич із величезної відстані. Харчуються вони виключно тушами мертвих тварин - падаллю. Саме це відрізняє їх від інших хижих птахів, які вбивають свою здобич.

Будова лап кондора не дозволяє їм хапати і переносити здобич, птахи змушені годуватися на тому ж місці, де знайшли її. Кондор може бути голодним протягом 20 днів, та коли побачить їжу, наїдається настільки, що не може злетіти. Тоді він сидить і чекає кілька годин - поки засвоїться їжа.

Щоб зекономити сили під час польоту,  вони, піднімаючись , ловлять висхідні потоки повітря. Завдяки цьому, літаючи в небі, не роблять багатьох взмахів крилами.

Дорослий птах здатний літати на висоті до 7 кілометрів. Чарльз Дарвін, спостерігаючи за польотом цих птахів у Патагонії, відзначав, що за півгодини спостереження вони жодного разу не змахнули крилами.

Кондори відіграють важливу роль в балансі екосистеми. Знищуючи падаль, вони зменшують імовірність розповсюдження різних інфекцій.

Живуть кондори стаями, зазвичай по 15-25 осіб. Самка Кондора відкладає лише одне - два яйця що два роки. З шести місяців пташенята вчаться літати і до двох років живуть з батьками, які їх годують. Молоді птахи намагаються знайти своє місце в ієрархії, та всередині пташиної стаї існує суворий порядок.

До їжі молоді птахи допускаються лише після того, як наїдяться дорослі. Здатність розмножуватись у кондорів приходить у 6-7-літньому віці. Це довгий шлях до вершини ієрархії, ті, що виживуть, можуть прожити більше 50 років. Пару кондори зберігають протягом усього життя. Існує легенда, що коли гине кохана, кондор злітає високо-високо у небо і кидається униз на камені услід за коханою.

У ХХ столітті чисельність кондорів значно зменшилась, і їх було занесено до Міжнародної Червоної Книги. На сьогоднішній день у природньому середовищі цих птахів залишилось декілька десятків.

Та цей величезний гриф досить добре приживається у неволі, що дає змогу вченим збільшити і зберегти їхній вид.

Одне з місць, де можна побачити неймовірний політ кондора у їхньому природньому середовищі - Каньйон Колка, Перу. У 1984 році каньйон було занесено до Книги рекордів Гіннеса як найглибший у світі.

Колкинський каньйон на цілий кілометр глибший за Американський Гран Каньйон. Відстань від гірських вершин до поверхні річки досягає 3400 метрів. Простягається Каньйон майже на 100 кілометрів.

Утворився він у врезультаті розлому двох вулканів - Карапуно (висотою 6425 метрів) і Ампато (6318 метрів).  Саме тут знаходиться спеціальний майданчик Хрест Кондора ("Cruz de Condor" ), звідки можна спостерігати за кондором у польоті. Щоб побачити птаха, піднятися доведеться дуже рано.

Адже кондори зранку гріються на схилах скель, отримуючи першіпромені сонця. А потім, з теплими потоками повітря піднімаються високо у небо, і літаючи над горами, видивляються здобич.

Дістатися до каньйону можна на літаку зі столиці Перу - Ліми до міста Арекіпа (Arequipa). Далі - машиною ще 180 кілометрів до каньйону. Поблизу каньйону є містечко Чівай (Chivay), де можна зупинитися.

Протягом усього шляху до каньйону з Арекіпи подих перехоплює не лише через фантастичні пейзажі, а й через перепад висот і температури. Саме тут багатьох зустрічає "гірська хвороба".

Ви обов'язково матимете зупинку для дегустації чаю з коки, який допомагає при перепадах температури. Та з собою рекомендовано мати спеціальні медикаменти.

Найвища точка подорожі - місце Мірадор-де-лос-Андес,також відоме як Патапампа (Patapampa Pass)  - 4910 м над рівнем моря. У сонячну погоду тут відкривається фантастичний краєвид на 6 вулканів.

Існує традиція, яку в давнину виконували інки. Проходячи це місце, вони складали піраміди із каменів, віддаючи дань матері Землі. Піраміди з каменів називають апачетамі. Тут, складаючи камені, люди загадують бажання.


Реклама в Интернет

Реклама в Интернет

фотогалереи


Турция: Cтамбул на майские. ФОТО
Как мы ездили в Стамбул в начале мая. Часть первая: Люди ...
Ночной дождь в Тбилиси. ФОТО
Первое наше впечатление было именно от ночного Тбилиси ...
Испания - на рогах. ФОТО
В испанской Памплоне закончился самый большой праздник года ...
Светловодские светлячки. ФОТО
В Светловодске (Кировоградская область) прошел чемпионат Украины по спортивному ори...
Найкрутіший позадорожник для британських фермерів. ФОТО
Land Rover Defender - відмінний джип, добре відомий своїми ходовими якостями. Але їхати в остан...

рейтинги


Крым: лучшие пляжи для нудистов. ФОТО
Симеиз, Алушта, Коктебель... Нудистские пляжи Крыма — одни из красивейших в мире ...
Топ-5 самых странных краж из отелей
Кроме полотенец, халатов, пепельниц, мыла, шампуней и прочих мелочей, из гостиниц иног...
5 самых надежных лоукостов Европы. Рейтинг
Среди недорогих авиакомпаний, так называемых лоукостов (low-cost) в Европе уже разгорела...
Cамые посещаемые новые достопримечательности - рейтинг
Cписок самых посещаемых достопримечательностей в мире ...
Рейтинг самых безопасных авиакомпаний мира
Немцы составили список 60 наиболее безопасных авиакомпаний мира ...

Последние


В Мигию: к древним порогам, бурным водам и рафтингу
В старинное село Мигия (или Мигея) прежде всего едут рафтингисты, альпинисты и… учены...
Календар Pirelli 2015: фетиш, ретро, латекс. ФОТО
Знаменитий календар на 2015 рік шанувальники запам'ятають як один з найбільш сміливих. ...
Симферополь: город «Белая мечеть»
Татары называют этот город «Белая мечеть», для нас он - Симферополь. Обычно этот город...
Октоберфест - 2013: у Мюнхені випили майже 7 мільйонів літрів пива. ФОТО
Під час 180-го пивного фестивалю було лише 7,5 тисяч звернень до лікаря і 2 тисячі виклик...
Найкрутіший позадорожник для британських фермерів. ФОТО
Land Rover Defender - відмінний джип, добре відомий своїми ходовими якостями. Але їхати в остан...

Свежие предложения


Дві європейські столиці, гарячі термальні купальні та
Грандиозное путешествие по Испании с Мандруй Дешевше -
Тур в Китай с Игорем Захаренко: Пекин - Лоян - Сиань - Шан
Стоимость программы: от 550 грн. Романтический ужин вклю
Каменец-Подольский приглашает встретить Новый год 2013 в
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов.

Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов.