Поиск по сайту

Подорож по Європі: за кермом через дев`ять країн

Автор  Олександр Харват
Подорож по Європі: за кермом через дев`ять країн фото автора

Буквально за кілька днів випала нагода помандрувати дев'ятьма країнами одразу. У список потрапили - Україна, Польща, Словаччина, Австрія, Німеччина, Італія, Словенія, Хорватія, Угорщина. Ділюся враженнями про подорож. Отже, частина перша: Польща, Словачина, Австрія, Німеччина.

Життя швидкоплинне, і всі його моменти фіксуються у нашій свідомості… Кожен бачить і згадує по-своєму, і лише фотографія здатна зафіксувати мить, що ніколи більше не повториться. А цю мить на світлині може побачити весь світ і сьогодні і через 100 років…

Чи можна впіймати Час?  Як птаху, як вдачу, як життя... Лікарі над цим ламають голову тисячоліттями… Фотограф це робить щодня, фіксує час.

Поїздка була організована на запрошення італійських колег показати мою персональну виставку. Звичайно, поїхати автомобілем тільки в одне місце за 2 тис. км було би не цікаво й не розумно, тому поїхали з дружиною Вікторією, маючи на меті максимально цікаво використати час й побачити по маршруту як найбільше. Власне, так і сталося, ми проїхали дорогами дев'яти європейських країн.

313 км.

Польща. 2 години очікування на кордоні - заради чого і для чого? Презумпція винуватості, недовіра до громадян України саме й є відображенням недовіри до держави.

Це - результат діяльності влади не тільки в середині держави, а й на міжнародному рівні. Невже державі не соромно за таку зневажливу процедуру отримання віз й перетину кордону? На мій погляд, перетин кордону можна було би організувати набагато краще й швидше. І не втрачали би люди стільки часу й нервів.

Спілкування з польськими колегами-фотографами загладжує підпорчений настрій, оскільки як завжди приємне і кожен раз дає надію на нові творчі зустрічі.

514 км.

Словаччина. Древнє містечко Бардейов розташувалось на південних схилах Низьких Бескидів, недалеко від кордону з Польщею. Перша згадка датована 1241 роком у Літописі руському. У 1986 році місто отримало Європейську премію за реставрацію історичних пам'яток і було внесене до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Вражає відношення громадян до своєї історії - чистота й порядок, акуратність, спокійні й врівноважені люди. Чомусь тут вистачає коштів на гарні дороги, чисті вулички. В центральній історичній частині міста абсолютно відсутні рекламні щити. Міські чиновники прості у спілкуванні, немає жодної пихатості, усі на звичайних й недорогих автомобілях, будиночки гарні й не такі помпезні як у нашій бідній Україні.

Те, що властиво багатьом європейським країнам – робочий день (як і навчання у школах), розпочинається в 7.30, закінчується о 16.30.

На запрошення фотоклубу «Бардаф» (Габріель Грюнд, Ярослав Гутек)  привіз виставку рівненського фотоклубу «Простір фото»). Клуб «Бардаф» розмістився в безоплатно орендованому приміщенні на території Бардейовських купель (санаторій в 3-х км від Бардейова в мальовничому лісі та горах).

Якраз встигли на відкриття виставки польського фотографа з міста Кросно у словацько-польському будинку культури. У цьому ж будинку на третьому поверсі облаштовані кімнати для гостей, які нам люб’язно надали для ночівлі.

З Бардейова до Ружомберока поїхали в’юнкою дорогою через гори.

800 км.

Ружомберок, місто на півночі Словаччини на злитті річок Ваг і Ревуца у підніжжя гори Великої Фатри та Низьких Татр. Вперше місто згадується у 1233 р. і вже у 1318 р. поселення отримало статус міста. Завжди гостинні Любомир Шміда (голова Словацьких фотохудожників) та його колеги… зустрічі завжди радісні та гостинні. Незвично для України те, що офіс Спілки фотохудожників знаходиться не в столиці країни, а тут, у Ружомбероку. І саме тут частіше проводяться різні міжнародні фотографічні зустрічі й виставки.

Далі - Банська-Бистриця, Зволен, Братислава, і ми уже в Австрії…

Австрія. Природа, гори, дороги – все минає досить швидко, мабуть тому, що дороги хороші й швидкість висока. Вечоріє, звертаємо у Санкт-Пельтен, місто, що з’явилося по маршруту нашого руху і розташоване на березі річки Трайзен, правої притоки Дунаю. Стара частина Санкт-Пельтена виникла на місці давньоримського міста Еліум Цетіум, що існувало ще у II-IV століттях. Сучасне місто виникло навколо бенедиктинського монастиря, збудованого у цій окрузі у 771 р. Статус міста отриманий 1050 року. В готелях ціни досить високі, 120€ за кімнату, тому їдемо далі поруч з автобаном знайти щось доступніше по вартості. Краще ці гроші витратити на подорож.

1119 км.

Ночівля у гостинному домі в селі Герерсдорф. Дійсно гостинно. Доступні ціни, кімнати та умови не гірші наших дорогих готелів, ресторан. У господарів на подвір’ї стоїть с/г техніка для обробки землі. Отже, готель – не єдиний бізнес. Це село, як і усі інші, що траплялись по усьому маршруту подорожі, язик не повертається назвати селом. А де ж бездоріжжя, бур’яни, хібари й замучені важкою працею селяни?

За порадою господині наступного дня плануємо звернути увагу на місто Мельк, яке буде видно уже з автобану.

1159 км.

Мельк. Уперше згадується у 831 р. під ім’ям Медиліка. Найголовнішою пам’яткою є величний  у стилі барокко, що височить над Дунаєм. Звідси ми вирішили зробити мандрівку кораблем по Дунаю до Кремсу і назад. По маршруту – зупинки у старовинних містечках.

Вражають виноградні тераси на схилах уздовж Дунаю. Кожна сходинка викладена камінням, піднімаються ці тераси настільки високо, що дивуєшся, як туди дістаються люди. А ще – в будівництві житла та інших будівель використані як одна із стін древні кам’яні мури та гірські схили.

Подорож по Дунаю тривала більше півдня, на кораблі багато людей похилого віку, які багато мандрують і мають за що. Вистачає їм пенсії для свого дозвілля! Але не уявляю наших бабусь й дідусіа подорожуючими…

Чомусь, коли бачиш звичайнісінький комфорт чи просто нормальні людські умови життя, часто виникають порівняння: а як у нас? Вірніше, чому у нас не так? У нас люди не такі? А може, хто їх зробив такими?

Чому в державі Україна, у якій усе є, усі природні умови, працьовиті люди – немає елементарних європейських умов життя й роботи для більшості! Чому у нас найшвидше багатіє лиш маленька кучка людей? Скільки ж їм потрібно? Але краще про мандрівку…

Німеччина. Оскільки кордони між містами у Євросоюзі відкриті, а мова в Німеччині та в Австрії – німецька, то про те, що ми вже в Німеччині, дізнались завдяки малелькому знаку. Оскільки проїхали по цій країні невелику частину, то й ніяких відмінностей не помітили…

Далі – знову Австрія. Вечоріло. Для ночівлі з’їхали з автобану в містечко Куфштайн. Чим більше їдеш, тим більше дивуєшся, що, невже може таке бути? Це треба бачити на власні очІ.

Сучасне, 2-3 поверхової забудови, з ідеальними неширокими дорогами і вузькими тротуарами, усе як і по всьому нашому шляху Європою у квітах (вони повсюду – під вікнами, на фасадах, підвішені в кашпо і в горщиках біля будинків), заплетені плющем стовпи, незвична для нас чемність, коректність і акуратність водіїв. Можна сказати, що усе ніби вилизане педантичним господарем на своєму подвір’ї ніби у казці… але ж це  усюди!

На світі багато чарівних місць, але це особливе по-своєму. Немов Той, хто зверху проектував цей світ, ніби дарував людям красу природи й можливість їм облаштувати своє життя, гармонійно вписавши величні та загадкові будівлі замків, палаців в казкові витвори природи з гір, лісів, озер…

Куфштайн – невелике містечко, вперше згадується в літописах від 1205 р. та знаходиться лише в кількох кілометрах від кордону з Німеччиною. Після того як у 1393 р. Куфштайн отримав від Баварії статус міста, в 1415 р. на скелі з крутими схилами була зведена неприступна фортеця, яка є середньовічним символом і гордістю жителів Тіролю до цього дня. Зараз у фортеці знаходиться краєзнавчий музей, у якому є найбільший у світі відкритий орган. В цьому містечку в затишному готелі ми й заночували…

Якщо ввечері була нагода милуватися темно-синім оточенням фантастично рваних ліній каскадів альпійських гір і яскраво освітленою фортецею на височині у центрі міста, то зранку містечко предстало ніби у квітковому полоні будиночків та вулиць серед захмарених гір.

Мондзее. Озеро чудово проглядається з траси автобану і манить мандрівника до себе своєю чарівною загадковістю. Тому, звичайно, з’їхали з траси і попали в однойменне містечко, що розташувалось на його берегах. Почав накрапати невеличкий дощик, але він не зашкодив прогулянці по узбережжю

Озеро було ніби в полоні гір, що з трьох сторін охороняли його спокій, а тут дійсно спокійніше на душі. Раптом, після дощика, з’явився величезний райдужний міст-веселка, що своїми арками впирався з одного берега на другий. Його семиколірне віддзеркалення засяяло й на рівній тиші води озера… тут же за чашкою кави в затишному ресторанчику в атмосфері 30-х років люди насолоджувались та милувались побаченим.


Реклама в Интернет

Реклама в Интернет

фотогалереи


Октоберфест: Мюнхен навеселе. ФОТО
В Мюнхене открылся 178-й Октоберфест. Баварский фестиваль проходит в течение 17 дней, в ...
Сказочное свинство от Лебедева. ФОТО
Шесть дизайнеров поиздевались над любимой свиньей ...
Самооборона по-индийски/12 фото
Аттестация в школе борьбы кушти ...
Карнавал в Рио - 2012. ФОТО
Карнавал в Рио-де-Жанейро, самый масштабный в мире, в 2012 году собрал еще больше гостей ...
Эротическое суши. ФОТО
"Тело суши" или "презентация женского тела", оно же - нейтамори. Такую экзотику увидишь...

рейтинги


Украина: лучшие города для туризма. ТОП-10
Рейтинг украинских городов, в которых украинцы хотели бы побывать ...
Лучшие страны для приключений - ТОП-10
Израиль, Словакия и Чили - три лучших направления для приключенческого туризма среди ...
5 самых интересных мест Армении
Армения находится между Турцией, Ираном и Азербайджаном. А еще она расположена на сты...
Топ-5 самых странных краж из отелей
Кроме полотенец, халатов, пепельниц, мыла, шампуней и прочих мелочей, из гостиниц иног...
Самые
Журнал National Geographic представил прекрасный обзор вулканов мира. Точнее, семерку "избран...

Последние


В Мигию: к древним порогам, бурным водам и рафтингу
В старинное село Мигия (или Мигея) прежде всего едут рафтингисты, альпинисты и… учены...
Календар Pirelli 2015: фетиш, ретро, латекс. ФОТО
Знаменитий календар на 2015 рік шанувальники запам'ятають як один з найбільш сміливих. ...
Симферополь: город «Белая мечеть»
Татары называют этот город «Белая мечеть», для нас он - Симферополь. Обычно этот город...
Октоберфест - 2013: у Мюнхені випили майже 7 мільйонів літрів пива. ФОТО
Під час 180-го пивного фестивалю було лише 7,5 тисяч звернень до лікаря і 2 тисячі виклик...
Найкрутіший позадорожник для британських фермерів. ФОТО
Land Rover Defender - відмінний джип, добре відомий своїми ходовими якостями. Але їхати в остан...

Свежие предложения


Дві європейські столиці, гарячі термальні купальні та
Грандиозное путешествие по Испании с Мандруй Дешевше -
Тур в Китай с Игорем Захаренко: Пекин - Лоян - Сиань - Шан
Стоимость программы: от 550 грн. Романтический ужин вклю
Каменец-Подольский приглашает встретить Новый год 2013 в
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов.

Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов.